Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostkiTechnologie › Zadbaj o bezpieczeństwo swojego komputera

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego komputera

Korzystając komputera, niemal zawsze musimy pamiętać o zainstalowaniu odpowiedniego programu antywirusowego. Jedyny wyjątek, który zwalania nas od tej reguły jest wtedy, gdy nie korzystamy z Internetu – w ogóle. Tak naprawdę jednak, ciężko dziś znaleźć osobę, która nie korzysta z Internetu, dlatego czy chcemy czy nie – musimy zadbać o .

Dlaczego to takie ważne?

Przede wszystkim dlatego, iż wirusy, które poprzez łącza internetowe przenikają do naszych komputerów mogą nam narobić wielu szkód. Nawet te uznawane za niezbyt groźne, są w stanie zniszczyć przechowywane na dysku pliki, czy też wykraść nasze dane, hasła dostępu itp. Te bardziej zaawansowane potrafią zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie całego komputera, a nawet w rzadkich przypadkach – zniszczyć go tak, iż bez profesjonalnej naprawy komputer nie działa poprawnie. Jak widać, lepiej zainwestować w , niż potem żałować, że się o tym nie pomyślało.

Wersje darmowe

Nie za wszystkie programy antywirusowe trzeba płacić. Bardzo wiele serwisów w Internecie oferuje darmowe wersje. Nie są dużo gorsze, choć czasami nie blokują wszystkich zagrożeń jakie mogą nas spotkać poprzez łącza internetowe. Co ciekawe, coraz częściej programy antywirusowe posiadają również możliwość zainstalowania pakietu tak zwanego rodzicielskiego, który blokuje strony www związane z pornografią oraz innymi treściami zakazanymi dla dzieci.

Instalując programy antywirusowe na swoim komputerze tak naprawdę możemy zapomnieć o ich istnieniu - działają one niemalże w tle, czasem tylko informując nas o postępach swojej pracy.

Powiązane artykuły
Warto poczytać