Zielony System
ZielonySystem.plDom & OgródPoradnik domowy › Zachwyć rodzinę i bliskich cudownymi cupcakes’ami!

Zachwyć rodzinę i bliskich cudownymi cupcakes’ami!

Ostatnimi czasy podbijają wszelkiego rodzaju , znane również jako cupcake. Są to niewielkie ciasteczka, które dokładniej przypominają babeczki o charakterystycznym kształcie. często zdobi się lukrem, czekoladą oraz wszelkimi posypkami, takimi jak czy czekoladowe płatki. Często babeczki takie wyglądają jak małe dzieła sztuki!

 

http://img0.etsystatic.com

Duży popyt – wysoka cena

– zwłaszcza te w dużych miastach – odnotowały ogromną popularność tego typu ciasteczek. Nic dziwnego, iż z każdym miesiącem, podnoszą one ich ceny! Obecnie, w mieście takim jak Warszawa czy Kraków, za cupcake z renomowanej cukierni trzeba zapłacić od 3 do nawet 10 złotych!

Zrób to sam

Dzięki rozwojowi technologii nie musimy już liczyć na gotowe, robione przez fachową rękę cukiernika babeczki. W sklepach, które sprzedają artykuły gospodarstwa domowego znaleźć można , które ułatwią nam nasze domowe wypieki. Przedmioty te, tworzone są dzięki wykorzystaniu płynnego silikonu oraz formy wtryskowej. Do specjalnej prasy maszyny wciskają odpowiednią ilość surowca, który po odpowiednim czasie zasycha, dając nam gotową formę. W ten sposób produkuje się bardzo wiele przyrządów, z których liczne mają zastosowanie właśnie w kuchni!
 

Dzięki temu, iż formy wtryskowe są tak popularne, produkowane przez nich szablony oraz foremki są stosunkowo tanie, dzięki czemu za cenę jednej sklepowej muffinki możemy zrobić kilka pysznych domowych wypieków!

Powiązane artykuły
Warto poczytać