Zielony System
ZielonySystem.plRozrywkaPodróże i Sport › Wycieczka po pierniki

Wycieczka po pierniki

to , które nierozłącznie kojarzy się z piernikami i Kopernikiem. Z czego jeszcze słynie to miejsca?

Klimatyczne stare miasto

Każda do Torunia musi zakończyć się kupnem pierniczków. Tak jak Kraków szczyci się obwarzankami, tak i Toruń posiada swój „produkt”.
Warto zwiedzić to miasto również z innych powodów. Zabytki Torunia należą bowiem do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego – to trasa, która obejmuje trzydzieści cztery miasta w siedmiu krajach Morza Bałtyckiego. Obok Danii, Niemczech, Litwy, Estonii, Szwecji – i Polska posiada atrakcje, które przyciągają miłośników historii architektury. Zespół Staromiejski, który mieście się w Toruniu to jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce. Zachowane kamienice, które noszą ślady średniowiecza znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W skład ten wchodzi Stare Miasto, Nowe Miasto oraz dawny zamek krzyżacki.

wycieczka toruń

Pyszne i tradycyjne

Wycieczka do Torunia jest godna polecania tym, którzy szukają miast z klimatem. Toruń posiada wiele takich unikatowych miejsc, gdzie można poczuć, iż czas się zatrzymał. Turyści chwalą zaułki obok słynnej Krzywej Wieży czy wręcz „przytuloną” do starówki Dolinę Marzeń. Liczne pomniki przypominają historię wielu znanych Polaków, wśród których najpopularniejszy jest oczywiście ten, który „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”. A po zwiedzeniu? Można kupić pyszne pierniki, których historia jest naprawdę ciekawa. Toruń słynie z ich wyrobu, a pierwsze wzmianki o nich pochodzą aż z 1380 roku!

Jeżeli nie wiemy jakie miasto chcemy zwiedzić, wycieczka toruń będzie dobrym pomysłem. To miejsce, które pachnie słynnymi piernikami, które można miło chrupować, zwiedzając urokliwe stare zaułki...

Powiązane artykuły
Wycieczka w czasie wolnym to dobre rozwiązanie!
Wycieczka w czasie wolnym to dobre rozwiązanie!
Czas wolny w dzisiejszych czasach powinien być jednym z najbardziej cenionych... (dalej...)
Trudna historia Łodzi
Trudna historia Łodzi
Łódź to miasto, które nieustannie się rozwija. Mieści się w... (dalej...)
Warto poczytać