Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostkiTechnologie › W jaki sposób buduje się domy mieszkalne?

W jaki sposób buduje się domy mieszkalne?

w różnych częściach świata są budowane z innych surowców. W Polsce budynku tworzy się za pomocą wylania betonu. Na taki fundamencie stawia się cegły i łączy zaprawą. Na końcu tworzy się jako dach. Stany Zjednoczone to kraj, w którym budowa przebiega trochę w inny sposób. Podobne jest utworzenie . Także jest wylewany z betonu. Ale różnicą jest to, że na tej warstwie betonu stawia się konstrukcje drewniane. Najpierw szkielet z drewna, a następnie gotowe . Nie używa się cegieł, ani zapraw. Wszystko jest łączone za pomocą specjalnych mocowań.

konstrukcje-drewniane

Postęp techniki w budownictwie

Widząc takie budowy wiele osób z naszego kraju zastanawia się czy wytrzyma on trudne warunki atmosferyczne. Z badań i doświadczeń jakie przeprowadzono wynika, że ściany wytrzymują silne uderzenia. Sprawdzano jak zachowują się po wystrzeleniu belki w budynek. Przy prędkości ponad 150 kilometrów na godzinę budynek pozostawał cały. Jest to możliwe tylko i wyłącznie dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki. Każdego roku nad nowymi materiałami i ich zastosowaniem pracują setki ów i badaczy. Gdy uda im się coś stworzyć, dokonują niezbędnych pomiarów, doświadczeń. Są one wprowadzane na rynek po sprawdzeniu ich w praktyce. Takie konstrukcje drewniane przyspieszają czas budowy. Niestety w naszym kraju mało osób stosuje takie metody budowy. Większość stawia budynki zgodnie z przyjętymi zasadami. Nie próbują poszukiwać nowych rozwiązań. Nie dowierzają, że takie konstrukcje są w stanie sprostać trudnym warunkom atmosferycznym.

W XXI wieku konstrukcje drewniane wytrzymują trudne warunki atmosferyczne. Oczywiście jeżeli zostały wykonane zgodnie z planem budowy.

Powiązane artykuły
Budujemy dom
Budujemy dom
Wiele osób stara się zakupić własne mieszkanie czy dom. Okazuje się... (dalej...)
Rodziny czekają na obiecane domy...
Rodziny czekają na obiecane domy…
Mieszkańcy Warszawy skarżą się na to, że budowa domów, które miały być gotowe... (dalej...)
Produkcja metalowych towarów i części
Produkcja metalowych towarów i części
Do wytworzenia metalowego produktu potrzebnych jest kilka procesów. Najpierw... (dalej...)
Jak zamienić stare ciuchy w modowy zawrót głowy?
Jak zamienić stare ciuchy w modowy zawrót głowy?
Każdy lubi mieć w szafie ubrania piękne i oryginalne, lecz sklepowe kolekcje... (dalej...)
Warto poczytać