Zielony System
ZielonySystem.plPieniądzePraca › W długiej podróży czas się przespać

W długiej podróży czas się przespać

Nie jednokrotnie na szlakach handlowych biegnących przez Łódź można spotkać niewyspanych kierowców ciężarówek którym przydało by się znaleźć kwaterę żeby przenocować. Ludzie tacy jeżdżący po wiele godzin na stałych trasach znają co prawda miejsca w których mogą zjeść dobry i tani posiłek niestety ich pracodawcy nie pokrywają im kosztów spania więc jeżeli nie mogą już jechać bo są zbyt zmęczeni zamiast znaleźć sobie kwaterę w mieście na przykład w Łodzi wolą przespać się na siedzeniach swojego samochodu. Niestety spanie w ten sposób nie jest w stanie w odpowiednim stopniu zapewnić wypoczynku czego skutkiem jest dalsze choć trochę mniejsze zmęczenie po przebudzeniu. Takie sytuacje przekładają się na późniejsze wypadki w których uczestniczą samochody ciężarowe a niestety nie jest to rzadkość i zdecydowanie dość duże zagrożenie dla kierującego pojazdem osobowym.

Prawo odnośnie transportu

Prawo powinno narzucać z góry że pracodawca zwraca pieniądze za w na trasie na przykład w Łodzi ale oczywiście w odpowiednim stopniu żeby kierowcy nie przesadzali też z wyborem hoteli ponieważ pracodawców nie musi być stać na wynajmowanie dla swojego pracownika pokoju w pięciogwiazdkowym . Wszystkie takie regulacje powinny brać pod uwagę obie strony co w naszym kraju jest chyba nie możliwe ponieważ ludzie mogący coś zmienić zawsze nie liczą się z jedną ze stron. Co prawda wprowadzili limity jeśli chodzi o godziny w których kierowca może prowadzić pojazd niestety jest to nie do końca dopracowana ustawa.

Nie wszystkim stać na pobyt w drogim hotelu, dlatego wybierają dużo tańsze od pokoi hotelowych kwatery robotnicze gdynia oferuje takie hotele - mają one naprawdę dobry standard!

Powiązane artykuły
Noclegi to ważna część odpoczynku
Noclegi to ważna część odpoczynku
Ludzie którzy wykonują poważne obowiązki które wymagają pewności... (dalej...)
Szybko znaleźć nocleg w dużym mieście
Szybko znaleźć nocleg w dużym mieście
Zdarzają się sytuacje w których musimy wyjechać do innego miasta i nie... (dalej...)
Warto poczytać