Zielony System
ZielonySystem.plRodzinaZwierzaki › Uroda naszego pupila na równi ze zdrowiem

Uroda naszego pupila na równi ze zdrowiem

Wielu ludzi przejmuje się różnego rodzaju problemami. Mają oni kompleksy ze względu na swój wygląd, boją się nadwagi i otyłości, pragną za wszelką cenę dobrze wyglądać. To samo odnosi się do psów, dla których uroda jest równie ważna co zdrowie. Pies musi być ładny i zdrowy, bo takie właśnie są największymi skarbami.  Wychowanie psa jest niezwykle trudnym zadaniem. Często musimy wiele poświęcić, by dobrze wychować psa. Kiedy nasz pies jest małym szczeniakiem, wtedy wychowanie jest ciężkie i często żmudne. Podstawą jest wtedy nauczenie psa załatwiania swoich spraw fizjologicznych poza domem. Jest to dość trudna i bardzo żmudna kwestia.


Odchudzanie


Oprócz wychowania należy także przemyśleć kwestię zdrowia psa. Należy z nim często chodzić do weterynarza, robić mu badania i dbać o niego, tak samo jak o człowieka. To samo tyczy się diety. Pies także musi przestrzegać pewnych reguł żywieniowych. Często nawet potrzebne jest mu odchudzanie.


Uroda i pokazy


Psa można wychować i szkolić. Są to w sumie dwie oddzielne kwestie. Wychowanie to nauczenia psa „dobrych manier”, czyli żeby nie załatwiał się w domu, nie warczał, nie gryzł naszych rzeczy itd. Szkolenie psa to zazwyczaj całkiem co innego. Do szkolenia mogą należeć takie kwestie jak: dawanie łapy, siadanie na komendę, leżenie na komendę, dawanie głosu, turlanie się, czołganie itp. Pamiętajmy też, że wygląd psów również się liczy, jeśli chcemy go wystawiać na pokazach.
 

Powiązane artykuły
Warto poczytać