Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostki › Trudna historia Łodzi

Trudna historia Łodzi

Łódź to , które nieustannie się rozwija. Mieści się w ścisłym centrum Polski i należy do największych miast w kraju. Przed II wojną światową sytuacja gospodarczo-ekonomiczna Łodzi była w bardzo dobrej kondycji. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy był fakt, iż Łódź zamieszkiwało wówczas bardzo wielu przedsiębiorców – w tym licznych Żydów – którzy znakomicie prowadzili swoje interesy, otwierając wielkie fabryki i zatrudniają okolicznych mieszkańców. Główną gałęzią gospodarczą Łodzi niezaprzeczalnie było włókiennictwo. Niestety, podczas II wojny światowej, Naziści pod przywództwem Hitlera wtargnęli na terytorium miasta, nadając mu nazwę Litzmannstadt i przywłaszczając sobie mienie fabrykantów.

fot.vector-images.com

Łódź dziś

Wiele lat po wojnie nie wszystkie dzielnice Łodzi są odrestaurowane, dlatego też przechadzając się po niektórych jej ulicach można odnieść wrażenie, że nie jest się w mieście XXI wieku. Są w Łodzi zwolennicy takiego stanu rzeczy, podkreślając, iż jest to ważne w pokazaniu charakteru miasta i tego co musiało przejść podczas wojny, są jednak tacy, którzy pragną zmian i odnowienia zniszczonych kamienic i .

Na razie, władze miasta małymi krokami starają się zrestaurować budynki, i ważniejsze miejsca – takie jak na przykład Manufakturę, która obecnie jest jednym z najpopularniejszych centrów handlowych w środkowej Europie. Dzięki temu, co obecnie dzieje się w Łodzi, oraz ze względu na jej bogatą historię, liczni turyści odwiedzają to miasto, szukając taniego noclegu. Już kilkudniowe odwiedziny w Łodzi, mogą pozwolić nam poczuć klimat tego malowniczego, starego miasta.

Jeżeli interesuje Cię tani nocleg Lodz jest miastem z licznymi motelami i hostelami, które oferują bardzo atrakcyjne ceny i przytulne pokoje dla turystów.

Powiązane artykuły
Tani druk materiałów reklamowych
Tani druk materiałów reklamowych
Większość drukarni, które są nastawione na druk materiałów reklamowych... (dalej...)
Tania wycieczka z Aven Travel
Tania wycieczka z Aven Travel
Polacy coraz częściej decydują się podróżować. To bardzo dobrze, ponieważ... (dalej...)
Wycieczka po pierniki
Wycieczka po pierniki
Toruń to miasto, które nierozłącznie kojarzy się z piernikami i Kopernikiem.... (dalej...)
Polska wciąż niedoceniona?
Polska wciąż niedoceniona?
Polska nie ma się czego wstydzić – wiedza o tym zarówno miłośnicy... (dalej...)
Dlaczego usługi windykacyjne mogą być kosztowne?
Dlaczego usługi windykacyjne mogą być kosztowne?
Jak przebiega windykacja? Przede wszystkim – stopniowo – najpierw zadłużony... (dalej...)
Szkolenia pomagają w znalezieniu pracy
Szkolenia pomagają w znalezieniu pracy
Łódź zalicza się do miast rozwijających. Co roku przybywają nowe hotele,... (dalej...)
Warto poczytać