Zielony System
ZielonySystem.plDom & Ogród › Systemy solarne – nowoczesny sposób na prąd

Systemy solarne – nowoczesny sposób na prąd

Czerpanie energii naturalnej wedle stereotypów, nadal jest drogie i nie zawsze opłaci się lokować tak duże pieniądze bo nigdy nie wiadomo ile uda się odzyskać.

Jeżeli chczesz dokonać znaczących oszczędności, które permanentnie będą wpływały na wysokość twoich rachunków za prąd to powinieneś pomyśleć o innowacyjnych rozwiązaniach, które wpłyną nie tylko na wysokość rachunków. 

Z tymi nowymi technologiami jest, tak, że niestety nie wszystkie zostały sprawdzone – to znaczy przetestowane. Nie wiadomo w związku z tym, jaka jest ich wydajność lub trwałość. Każdy, kto decyduje się na konkretne rozwiązanie jest poniekąd testerem rozwiązania. Jednak gra jest warta nie tylko świeczki ale przede wszystkim żarówki.


Sprzęt i cała instalacja to koszt wielu tysięcy złotych ale trzydzieści lat temu – dziś tego rodzaju inwestycje to koszt kilku tysięcy, a możemy nawet zdobyć na ich montaż spore dofinansowanie ze środków unijnych.
Pytanie tylko czy warto wkładać nawet kilka tysięcy złotych w energię, która może się okazać niezadowalająca i może nie zaspokajać nawet fundamentalnych potrzeb naszego gospodarstwa.
Istotnym więc rozwiązaniem będzie – zrobienie wszelkich pomiarów przed rozpoczęciem inwestycji, abyśmy uzyskali chociaż podstawową wiedzę na temat tego, ile potencjalnej energii mamy do zagospodarowania.
Może się okazać niestety, że nasz dom jest na przykład w takim położeniu, że nie będziemy mogli władać zbyt dużą ilością naturalnej energii, albo jej ilość będzie niewystarczająca lub nie warta tak wielkiej inwestycji.
Klarowne są oczywiście fakty wynikające chociażby z okresowego naświetlenia terenu – co jest wynikiem ułożenia geograficznego kraju, a nie przypadkowym zjawiskiem atmosferycznym, które wydarza się sporadycznie.
Trzeba mieć przede wszystkim świadomość, że system solarny to instalacja, która jest złożona z wielu elementów odpowiadających za pobieranie, przechowywanie oraz przesyłanie energii – są to między innymi panele fotowoltaniczne.

Jednak należy pamiętać, że nie jest unikatową energią, która możemy gromadzić na swojej działce – oczywiście dzięki użyciu nowoczesnego sprzętu.
Powinniśmy przede wszystkim stosować innowacje w organizowaniu odpadami wodnymi – montując przydomową oczyszczalnię ścieków.
Pamiętajmy, że każde pro ekologiczne działanie może być zrekompensowane dofinansowaniem z kapitałów unijnych, które z pewnością bardzo podregulują nasz budżet.

Nowe technologie coraz częściej zastępują stare technologie, które są mało wydajne. Na temat nowych technologi poczytasz tutaj - http://deskon.com.pl/pl/oferta/power-factory - dowiesz się miedzy innymi czym jest powerfactory.

Powiązane artykuły
Warto poczytać