Zielony System
ZielonySystem.plPieniądzePraca › Student medycyny i anatomia

Student medycyny i anatomia

Student medycyny nie ma łatwego życia. W przeciwieństwie do studentów innych kierunków, zwłaszcza tych humanistycznych, uczy się nie tylko rzeczy teoretycznych, ale i praktyki. Wiedza, która ma posiadać może decydować o czymś życiu lub śmierci, dlatego presja jest naprawdę duża.

dla studenta medycyny

Przyszli lekarze niezależnie od specjalizacji, którą obierają muszą się uczyć anatomii człowieka, która stanowi podstawę znajomości ciała i organizmu człowieka. Kolokwia, które zdarzają się często, obejmują nazwy części ciała nie tylko po polsku, ale i w łacinie, dlatego też niezbędny może być „Prometeusz ”. Inna książką, która warto sprezentować ambitnemu studentowi medycy to „”, którego autorem jest Zborowski.

studenta

O tym jak wkuwają nazwy kości, mięśni czy narządów studenci, którzy mają być potencjalnymi lekarzami krążą legendy. Podobnie słynne są także zajęcia, na których młodzi ludzie zobowiązani są do rozkrajania żaby czy nawet prawdziwego, ludzkiego ciała.

 

anatomia

Druga strona medalu

Kierunki medyczne są trudne i wymagają dużo samodzielnej pracy. Nauka powinna być dla studentów motywacją, ponieważ w przyszłości mogą liczyć na pewny zawód, który był i zawsze będzie potrzebny. Studia to jednak nie tylko zdawanie egzaminów, ale i …rozrywka. Życie towarzyskie w tym okresie życia kwitnie, a studenci medycyny słyną z tego, że imprezują naprawdę solidnie, by odreagować stres, jaki doświadczają na uczelni. Niestety inne mity mówią, że to oni najchętniej sięgaja po używki, dopalacze, czy substancje, które mają rzekomo wspomagać naukę.

Gdy nie wiemy co kupic studentowi medycyny, możemy siągnąc po "atlas anatomii człowieka zborowski" - pozytcję, która na pewno przyda się przyszłemu lekarzowi podczas nauki do egzaminów.

Z czego uczą się anatomii studenci medycyny? Na pewno pomaga im "prometeusz atlas anatomii człowieka", który w przystepny spoób ukazuje anatomię człowieka i pomaga się uczyć do egzaminu.

Powiązane artykuły
Nauka przez zabawę
Nauka przez zabawę
Każdy rodzic bardzo dobrze wie, że nauka dla każdego dziecka jest prawdziwym... (dalej...)
Chemia i biologia – nauki przyszłości
Chemia i biologia – nauki przyszłości
Zastanawiając się na jakie tory nauki skierować swoje dziecko, warto zastanowić... (dalej...)
Czy warto korzystać z zajęć poza lekcyjnych?
Czy warto korzystać z zajęć poza lekcyjnych?
Każdy uczeń, który rozpoczyna swoją naukę w szkole na pewno także nie... (dalej...)
Warto poczytać