Zielony System
ZielonySystem.plPieniądzePraca › Sprawdzanie urządzeń pracowników

Sprawdzanie urządzeń pracowników

oxygen W wielu firmach zdarzają się różnego rodzaju przekręty. Ludzie którzy dopuszczają się tego typu czynów nie zawsze zdają sobie sprawę z tego że bardzo łatwo można im udowodnić winę dzięki aplikacjom takim jak które służą do tego aby przeprowadzać z urządzeń takich jak czy tablety. Daje to pracodawcą bardzo dużą kontrolę nad pracownikiem który korzysta z danego urządzenia. Tego typu są bardzo często wykorzystywane przez bardzo duże korporacje które nie mogą i nie chcą sobie pozwolić na wykradanie danych co mogło by się dla nich skończyć bardzo tragicznie. Wiadomości email są jednym z najbardziej popularnych sposób na to aby przesyłać sobie informacje, właśnie dlatego aplikacje takie jak oxygen dają możliwość przeglądania również tej części informacji zgromadzonych na telefonie.

Łamanie prawa czy zabezpieczenia

Wiele osób myśli że wykorzystanie aplikacji oxygen jest to zwykłe łamanie prawa do którego pracownicy dużych korporacji są zastraszani brakiem pracy. Przeważnie osoby które rozgłaszają takie opinie alby nie miały nigdy nic wspólnego z zabezpieczeniami w systemach informatycznych i infrastrukturach sieciowych swojej formy albo dok ładnie wiedzą jaki efekt chcą uzyskać, trzeba pamiętać że nawet pozyskiwanie informacji z telefonu który był wykorzystany w pracy zgodnie z przeznaczeniem nie jest niczym strasznym ponieważ i tak wszystko i tak wiadome jest kierownikom bezpieczeństwa w firmie.

Duże organizacje przechowują w sieci lokalnej bardzo dużo ważnych danych które nie mogą wydostać się na zewnątrz. Udostępniając pracownikom urządzenia multimedialne korzystają z aplikacji oxygen żeby wiedzieć dokładnie jak pracownicy korzystają ze sprzętu

Powiązane artykuły
Warto poczytać