Zielony System
ZielonySystem.plRozrywkaPodróże i SportLas › Sporty o najlepszych odchudzających właściwościach

Sporty o najlepszych odchudzających właściwościach

Sport to zdrowie, nikt nie zaprzeczy temu, jednak nie każdy sport oddziałuje na cały organizm poruszając większość mięśni. Sporty siłowe powodują wzrost masy mięśniowej, a nie koniecznie spadek ilości tkanki tłuszczowej, na pewno także zwiększają wagę danej osoby. Natomiast wszelkiego rodzaju sporty wytrzymałościowe nie powodują dużego wzrostu mięśni, a właśnie spadek tkanki tłuszczowej.

i

Każdy kto rozpoczyna zabawę z białym szaleństwem, następnego dnia narzeka na zakwasy w całym ciele. Boli dokładnie każdy mięsień, poczynając od stóp po kark przez nawet palce u rąk. Jazda na nartach lub snowboardzie wciąż musimy balansować ciałem, wymaga to nieustanną pracę większości mięśni przez kilka godzin.

Pływanie zaraz po białym szaleństwie to drugi najbardziej odchudzający sport. Praca nóg, rąk, pleców, brzucha i karku odchudza całe ciało. Sportu tego nie uprawiamy zwykle tak długo jak jazdy na nartach. Wymaga on w związku z pokonywaniem oporów wody więcej siły, przez co szybciej się męczymy.

Człowiek przez swą wyprostowaną sylwetkę jest urodzonym maratończykiem. Dla przeciętnego zjadacza chleba nieprzerwany bieg przez pięć kilometrów jest możliwy nawet po miesiącu treningu. Utrzymanie wyprostowanej postury, ciągłe wymachy rękoma i oczywiście sam bieg nogami to najlepszy po dwóch wcześniej wymienionych sposób na zrzucenie nadmiaru kilogramów.

Powiązane artykuły
Jakie tanie sporty mamy do wyboru?
Jakie tanie sporty mamy do wyboru?
Uprawianie sportów jest niezwykle ważne w naszym życiu. Dzięki aktywności fizycznej... (dalej...)
Sport na każdą porę roku i na każde miejsce
Sport na każdą porę roku i na każde miejsce
Dbanie o swoje zdrowie i odpowiednią sylwetkę dla większości z nas wymaga dużego... (dalej...)
Warto poczytać