Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostki › Rzadko można spotkać dobrego kierowcę

Rzadko można spotkać dobrego kierowcę

Poziom kierowców którzy dostają uprawnienia do prowadzenia pojazdów jest coraz niższy. Ludzie przestają zwracać uwagi na takie szczegóły jak przepisy ruchu drogowego. Sytuację na Polskich drogach można podsumować sformułowaniem że każdy jeździ tak jak mu się to podoba. Spowodowane jest to kiepskimi warunkami jakie panują w trakcie nauki jazdy. W dużych miastach takich jak Łódź można wybrać spośród bardzo dużej ilości szkół mogących przygotować do egzaminu państwowego niestety właśnie tylko to robią. Odbywając zajęcia można właściwie tylko przygotować się do zdawania na prawo jazdy w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego ale na pewno nie do tego aby już po uzyskaniu odpowiednich uprawnień móc samodzielnie jeździć na tyle efektywnie żeby nie stwarzać żadnego zagrożenia w ruchu drogowym. we wszystkich miastach nie tylko dużych jak Łódź opiera się przede wszystkim na tym żeby uważać na to co się robi podczas egzaminu ale już po ludzie zaczynają gubić się w tym co robią za kierownicą i jadąc samemu niestety cały czas mogą powodować niebezpieczne sytuacje.

Rozwiązanie problemu

W krajach zachodnich nauka jazdy wygląda zupełnie inaczej. Nawet w dużych miastach takich jak Łódź kierowcy którzy zdali już egzaminy z przepisów ruchu drogowego dostają odpowiednie oznaczenia na samochód i przez rok są zobowiązani do umieszczania ich na swoim pojeździe. Kultura kierowców w Niemczech czy Belgii jest zupełnie inna przez co pozwalają oni na zaadoptowanie się młodego kierowcy do warunków panujących na drodze i umożliwiają nabycie odpowiednich umiejętności. Przez jakiś czas pod opieką osoby z prawem jazdy człowiek znający już przepisy może poruszać się po drogach ucząc się odpowiednich zachowań. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż Polskie praktyczne egzaminy na prawo jazdy które w rzeczywistości nie dają kierowcy zupełnie nic.

Poziom szkolenia młodych kierowców jest w Polsce w opłakanym stanie. Ludzie się dziwią że jest tyle wypadków a nie zwracają uwagi na to jak wygląda nauka jazdy łódź ma najbardziej wymagających egzaminatorów szukających tylko okazji do oblania petenta.

Powiązane artykuły
Nauka jazdy bywa ciężka?
Nauka jazdy bywa ciężka?
Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na naukę jazdy jeszcze przed ukończeniem... (dalej...)
Popyt na prawo jazdy
Popyt na prawo jazdy
Prawie każdy dorosły człowiek ma prawo jazdy. Warto ten dokument wyrobić sobie... (dalej...)
Nauka jazdy zimą to dobry pomysł!
Nauka jazdy zimą to dobry pomysł!
Mało doświadczeni kierowcy podczas zimowych warunków drogowych nie radzą... (dalej...)
Nowy egzamin państwowy zbliża się wielkimi krokami
Nowy egzamin państwowy zbliża się wielkimi krokami
Zdaniem licznego grona kierowców, jazda po polskich drogach jest niebezpieczna.... (dalej...)
Warto poczytać