Zielony System
ZielonySystem.plRozrywkaPodróże i Sport › Rejsy żeglarskie jako sport

Rejsy żeglarskie jako sport

Coraz częściej w Polskiej telewizji można oglądać które nie są zwykłym pływaniem po jeziorze. jakie rozgrywają się na wodach całego świata wymagają od startujących w nich uczestników solidnych przygotowań oraz profesjonalnego sprzętu który musi być dużo bardzie zaawansowany niż wyposażenie zwykłej jednostki którą wykorzystuje się do pływania rekreacyjnego. Firmy które wystawiają swoich przedstawicieli w zawodowych rejsach żeglarskich inwestują w ich łodzie naprawdę duże ilości pieniędzy. Różnice jakie można zaobserwować na takich statkach to przede wszystkim możliwość automatycznego wykonywania niektórych czynności które w normalnych warunkach trzeba zrobić ręcznie. Daje to możliwość większej i szybszej kontroli nad statkiem oraz zaoszczędzenia czasu który w przypadku zawodów jest przecież bardzo cenny.

Źródłó: http://assets.redballoon.co.nz

Zawodowe zasady

W rzeczywistości zasady pływania podczas zawodowych ów żeglarskich nazywanych regatami nie różnią się od przepisów obowiązujących na wodach podczas pływania dla siebie. Kapitanowie jednostek muszą przestrzegać ściśle wszystkich przepisów ponieważ inaczej zostaną ukarani doliczeniem czasu do ich wyniku. Zawody takie sprawdzają możliwości manewrowania okrętem w każdych okolicznościach i znajomość rzemiosła żeglarskiego. Najważniejszymi elementami pływania są odpowiednie wykorzystanie wiatru oraz żagli do tego żeby rozpędzić i dokonywać zwrotów okrętem. Kapitanowie danych jednostek muszą być bardzo doświadczeni ponieważ nigdy nie wiadomo jakie sytuacje spotkają uczestników podczas regat.

Gdy wejdzie się na łódkę i popłynie po raz pierwszy na jezioro to nie ma odwrotu, czeka się później tylko na kolejne rejsy żeglarskie. W każdej chwili człowiek marzy o tym żeby wrócić na morze mimo że jeszcze parę dni temu miał dość słonej wody.

Powiązane artykuły
Rejsy żeglarskie, jako pomysł na wakacje!
Rejsy żeglarskie, jako pomysł na wakacje!
Wakacje zbliżają się szybka porą. Już niedługo nadejdą bardzo ciepłe miesiące,... (dalej...)
Warto poczytać