Zielony System
ZielonySystem.plPieniądzePraca › Pracodawcy nie prowadzą szkoleń bhp

Pracodawcy nie prowadzą szkoleń bhp

Coraz więcej pracodawców nie prowadzi w swoich firmach niezbędnych zajęć dla nowych pracowników. Warszawa jest miastem w którym są według przedsiębiorców chyba w ogóle niepotrzebne. Można powiedzieć że pozostawiają pracowników pod względem bezpieczeństwa samym sobie. Niestety brak możliwości przygotowania się do pracy w odpowiedni sposób może powodować wypadki przez nawet nieumyślne działania podjęte przez pracowników Wszystko to odbija się później bardzo mocno na psychice pracownika który wyraził zgodę na to żeby takiego szkolenia nie było i podpisał się pod odpowiednimi dokumentami. Mało który człowiek zdaje sobie sprawę z tego że w razie wypadku pracodawca który nie przeprowadza może mieć duże problemy. Warszawa jest pod tym względem chyba najgorszym miastem w Polsce. Wszystko co dzieje się za murami dużych firm jest przeważnie owiane tajemnicą ale coraz częściej przeprowadzane są tak zwane podpuch które umożliwiają wykrycie niedotrzymujących swoich obowiązków pracowników.

Źródło: webnode.com

Niebezpieczne firmy

Zdarzają się na polskim rynku również takie firmy które mimo tego że przeprowadzają niezbędne szkolenia to zmuszają pracowników do łamania tych przepisów. W Warszawie jakiś czas temu odkryto pracodawce który kazał pracownikom czyścić wirujące niebezpieczne maszyny bez wyłączania tylko dlatego że zatrzymanie powodowało pewne straty które oczywiście powinny być wliczone w koszty jego działalności. Niestety do tej pory ciągnie się sprawa sądowa ponieważ brakuje świadków tego zdarzenia a pracodawca nie przyznaje się do winy.

Nowocześni pracodawcy bardzo nie lubią przeprowadzać dla nowych pracowników szkolenia bhp jest pod tym względem chyba najgorszym miastem w Polsce. Niestety większość osób godzi się na to i nie ma nawet żalu do pracodawców.

Powiązane artykuły
Wykonywanie napraw samochodów w Warszawie
Wykonywanie napraw samochodów w Warszawie
Mieszkańcy stolicy Polski posiadają setki tysięcy samochodów. Codziennie... (dalej...)
Szkolenia BHP uświadamiają każdego
Szkolenia BHP uświadamiają każdego
Wielu szefów nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna są szkolenia BHP,... (dalej...)
Firma i bezpieczne dane - bezpieczeństwo informacji
Firma i bezpieczne dane – bezpieczeństwo informacji
Dbanie o bezpieczeństwo informacji w firmie ma ogromne znaczenie, jeżeli nie... (dalej...)
Duża firma przemysłowa – pomoc firm zajmujących się doradztwem BHP
Duża firma przemysłowa – pomoc firm zajmujących się doradztwem BHP
Duże firmy przemysłowe zatrudniają wielu pracowników pracujących przy... (dalej...)
Warto poczytać