Zielony System
ZielonySystem.plRodzinaZwierzaki › Porady dla początkujących akwarystów

Porady dla początkujących akwarystów

Psy, koty, gryzonie, ptaki, nawet owady, a także rybki – takie zwierzęta spełniają rolę pupili w wielu domach. Niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić domu bez naszych braci mniejszych. Rybki to jedne z najmniej problematycznych zwierząt na jakie można się zdecydować, uspokajają domowników, są ciche, ich utrzymanie jest dość niedrogie.


Od jakiego zacząć


Początkujący akwarysta, który chce akwarium z prawdziwego zdarzenia z pompką i grzałką, powinien zacząć od pojemności ok 50 l. Akwarium to nie jest zbyt duże, nie powinno się także hodować w nim dużo rybek, a zachowanie czystości jest wyjątkowo proste. Można zdecydować się na przednią szybę prostą lub panoramiczną, dzięki której akwarium wygląda na większe niż jest w rzeczywistości.


Jakie gatunki rybek


Najpopularniejsze są rybki słodkowodne, nie wymagają specjalnego utrzymywania odczynu wody(wystarczy nalać z kranu, odczekać 24h i wpuścić rybki). Pierwszą rybką o jakiej powinniśmy pomyśleć jest – zajda glony i pomaga utrzymywać akwarium w czystości. Kolejny popularny gatunek ryb to – niewielkie srebrno-niebieskie rybki z czerwoną pręgą, pływające w ławicach. Ławica ponad 10 sztuk wygląda wyjątkowo widowiskowo.
 

Powiązane artykuły
Warto poczytać