Zielony System
ZielonySystem.plRozrywkaPodróże i Sport › Polska wciąż niedoceniona?

Polska wciąż niedoceniona?

nie ma się czego wstydzić – wiedza o tym zarówno miłośnicy polskich gór, jak i fani żeglugi na Mazurach. Ci, którzy odwiedzają regularnie polskie morze, również podkreślają, że mamy piękne plaże, których nie uświadczy się za granicą. Dlaczego więc nie doceniamy tego, co mamy?

Mickiewicz wiedział za czym tęsknił

Polska to piękny kraj. Zagraniczni turyści chwalą nasze krajobrazu, fakt, iż posiadamy wiele zieleni, a kontakt a przyrodą jest możliwy w każdym regionie kraju. Wycieczki po Polsce mogą odbywać się zarówno pociągiem, busem, jak i na rowerze. Niewykorzystanym atutem naszego kraju jest sieć rzek, które pozwalają na przemieszczanie się drogą wodną. Niestety wciąż nie jest to do końca możliwe – brak zapleczy gastronomicznych, noclegów oraz ogólnej organizacji tras, które mogłyby stać się reklamą Polski. Wycieczki po Polsce to także okazja do spróbowania ojczystej kuchni, a ta naprawdę smakuje. Osoby z innych krajów, które próbują naszych pierogów, żurku czy bigosu są zachwyceni i dziwią się czemu narzekamy. Polska to kraj, gdzie dzieje się wiele, ale kompleks Polaków nie pozwala im tego doceniać. Wciąż czujemy się gorsi i słabsi niż inne narody, chociaż nasza historia, tradycja i kultura są w oczach innych naprawdę godne uwagi.

Wycieczki po Polsce

Wolimy jechać za granicę?

Wycieczki po Polsce nie tak popularne również wśród samych Polaków, którzy wychodzą z założenia, że turystyka w kraju kuleje, a wypocząć można dopiero za granicą. To błędne podejście, które nie sprzyja reklamie kraju. Skoro sami nie jesteśmy go ciekawi, jak możemy zainteresować nim innych?

Ten, kto wybiera wycieczki po polsce wie, że wybiera dobrze. Polska to kraj, który warto zwiedzić, ponieważ jest ciekawy i piękny zarówno pod względem zabytków, jak i krajobrazów.

Powiązane artykuły
Tania wycieczka z Aven Travel
Tania wycieczka z Aven Travel
Polacy coraz częściej decydują się podróżować. To bardzo dobrze, ponieważ... (dalej...)
Trudna historia Łodzi
Trudna historia Łodzi
Łódź to miasto, które nieustannie się rozwija. Mieści się w... (dalej...)
Warto poczytać