Zielony System
ZielonySystem.plUroda & Zdrowie › Owoce – skąd one pochodzą ?

Owoce – skąd one pochodzą ?

Idąc do sklepu kupujemy warzywa, i inne . Nie zastanawiamy się, w jaki sposób znalazły się w tym sklepie. Kupujemy, zjadamy i zapominamy. Producenci ów i warzyw nie chcieliby, żeby tak właśnie było. Programy telewizyjne naświetlają nam drogę i czas podróży produktów z innych krajów. Niektóre są produkowane w naszym kraju. Inne zaś ściągane z ciepłych państw.

hurtownia-owoców

Procesy powstawania owoców

Zaczyna się od małego ziarenka, zasadzonego w glebie. Podlewamy je i pielęgnujemy. Z małego ziarenka po kilku latach wyrasta dorodne drzewo, przynoszące plon. Podczas tego okresu musimy stosować środki chemiczne, które zapobiegną atakom szkodników. Nikt nie chce by owoce się zmarnowały. W lato dokonuje się zbirów takich produktów. Trafiają one do odpowiednich opakowań. Są poddawane odpowiednim badaniom i szczegółowej analizie. Zwłaszcza jeśli chodzi o eksport towarów. Pozytywne przejście testu to zielone światło dla dalszej podróży. Następnym przystankiem jest . To w tym miejscu są przechowywane owoce i warzywa. Każdy w odpowiedniej temperaturze, tak by nie uległy zepsuciu i za wczesnemu dojrzewaniu.

U klienta w domu

Hurtownia owoców sprzedaje towary poszczególnym sklepom. Sklepy zaś klientom. Od owocu z sadu do kupna przez osobę fizyczną, mijają niekiedy tygodnie i tysiące kilometrów. Wykorzystywany jest transport lotniczy i morski do dostarczenia takich towarów. Teraz wiemy jakie odległości pokonują. Nie każdy o tym wie. Na nasze stoły lądują najlepsze z tych produktów. Nie każdy przechodzi testy. Te, które otrzymują negatywne światło nie mają prawa znaleźć się u nas w kraju. Dlatego coraz większą uwagę do tego się przywiązuje.

Powiązane artykuły
Rozwiązania dla każdego człowieka
Rozwiązania dla każdego człowieka
Dwudziesty pierwszy wiek staje się okresem w którym ludzie zaniedbują... (dalej...)
Polacy lubią chińskie markety?
Polacy lubią chińskie markety?
Chińszczyzna zalewa rynek… ma swoich zwolenników i przeciwników,... (dalej...)
Pompy, czyli jak nawadniać ogródek
Pompy, czyli jak nawadniać ogródek
Posiadanie domu za miastem ma wiele zalet. Jedną z największych jest ogródek,... (dalej...)
Agencja celna -niezbędna dla importera i exportera
Agencja celna -niezbędna dla importera i exportera
Firmy, które zajmują się importowaniem bądź eksportowaniem towarów... (dalej...)
Warto poczytać