Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostki › Obróbka skrawaniem zajęciem na weekendowe warsztaty

Obróbka skrawaniem zajęciem na weekendowe warsztaty

Zajęcia tak czy to czarna magia dla każdego, kto nie pracował nigdy z narzędziami. Chętni i odważni są zaproszeni do próby swoich umiejętności w łódzkim warsztacie, gdzie w czasie weekendu udostepnione będą maszyny. Cyfrowa dziś tak niezastapiona, jest efektem pracy pforesjolanych maszyn. I maszyny można jednak kontrolować. Chociaż nie jest to praca ręczna, to jednak wymaga sprawności. Każda indywidulanie zaprojektowana i wyprodukowana śróbka, nakrętka czy łańczuch zostanie u nas na pamiątkę.

Na czym polega ta technologia?

Obróbka skrawaniem to nic innego jak frezowanie czyli nadawanie kszatłu danemu obiektowi. , wykorzystywany jako ostrze może przyjmować różne ksztalty. Rozrożniamy ślimakowe, walcowe, krążkowe czy kątowe. Każda odmiana ma inny sposób wykonania i zarys ostrza, dlatego
przed produkcja należy zastanowić się jaki efekt chcemy osiągnąć. Prace ślusarskie mogą okazać się frajdą, dla tych, którzy lubią poznawać sposób produkcji danych rzeczy. Nie tylko uczy to pokory, do zawodów, ale i do rzeczy, jakie otoczają nas w codziennym życiu.

Obróbka idealna

Strugowanie, dłutowanie, toczenie – to czynności, których zdecydowanie nie robimy, gdy nie musimy. Warto czasem jednak spróbować nowego i nauczyć się nowych umiejętności. Obróbka skrawaniem to właśnie takie doświadczenie. Obsługa obrabiarki nie jest prosta. W czasie pracy maszyny, jej części muszą pozostać w opowiednim położeniu wedle siebie, po to by każda śrubka była tak samo perfekcyjna. Kształowanie rowków o odpowiednich rozmiarach. , jaki zostaje materałem odpadowym niekiedy przewyższa swoja objętością wyprodukowane części, dlatego to z pewnością nie jest czysta robota…

Prodkucja to rzecz tajemna, można ją jednak zobaczyć z bliska. Frezoewanie czy obróbka skrawaniem to zajęcia, które można spróbować na weekendowych warsztatach.

Powiązane artykuły
Produkcja metalowych towarów i części
Produkcja metalowych towarów i części
Do wytworzenia metalowego produktu potrzebnych jest kilka procesów. Najpierw... (dalej...)
Warto poczytać