Zielony System
ZielonySystem.plRodzinaObyczaje › Nowa tradycja – obdarowywanie gości weselnych

Nowa tradycja – obdarowywanie gości weselnych

to ogromny , z czego najlepiej zdają sobie sprawę zarówno państwo młodzi jak i ich rodzice – którzy bardzo często finansowo wspierają młodych. Oprócz kosztów całej imprezy, coraz więcej par decyduje się na dodatkowe wydatki, jakimi są dla gości.

Zerwanie z tradycją

Jeszcze kilka lat temu, w naszym kraju panowała niepisana tradycja, na podarowanie gościom – głównie tym najbardziej wytrwałym, którzy wysiedzieli do końca wesela – weselnej wódki oraz ciast, które zostały niezjedzone podczas trwania imprezy. Nie było to niczym obraźliwym, wręcz przeciwnie – goście bardzo cenili sobie ten zwyczaj. Obecnie młodzi coraz częściej idą z duchem czasu i zapatrują się na zachód, gdzie od wielu lat panuje moda na dawanie drobnych upominków, które byłyby interesującą pamiątką po weselu. jest miejscem, gdzie można znaleźć wiele ciekawych pomysłów na najatrakcyjniejsze .

Co jest popularne?

Dużym powodzeniem wśród młodych, cieszą się rożnego rodzaju pudełeczka, szkatułki czy woreczki, wypełnione migdałami, cukierkami czy artystycznie wyglądającymi kamieniami. Ważnym aspektem takiego upominku jest jego wygląd estetyczny. Niezależnie od tego, czy podarujemy gościom kilka migdałów, czy droższy prezent jakim jest na przykład artystycznie wykonana figurka, najistotniejsze jest jej efektywne zapakowanie. Jeżeli nie mamy pomysłu na to jak ma wyglądać taki podarunek, warto zasięgnąć porady florystów, czy organizatora wesela z którym współpracujemy.

Powiązane artykuły
Weselne zapamiętywanie
Weselne zapamiętywanie
Młoda para musi wydać ogromne ilości pieniędzy na to, aby móc świętować... (dalej...)
Szaleństwo świątecznych zakupów
Szaleństwo świątecznych zakupów
Gdy zbliżają się święta, większość gorączkowo zaczyna szukać prezentów.... (dalej...)
Czemu wesela są kiczowate?
Czemu wesela są kiczowate?
Ślub to wydarzenie, które posiada szczególna, z góry ustaloną... (dalej...)
Wesele z punktu widzenia organizatorów
Wesele z punktu widzenia organizatorów
Wesele to nieodłączna część ślubu, w naszym kraju tradycja co do tego elementu... (dalej...)
Warto poczytać