Zielony System
ZielonySystem.plDom & OgródDekoracje wnętrz › Malarstwo współczesne

Malarstwo współczesne

jak wszyscy wiemy jest zajęciem, którego nie każdy jest gotowy się podjąć. Napawa nasze oczy pięknem, przedstawia wydarzenia minionej chwili lub czasów, których ani my ani nasi nie pamiętają. Jest odzwierciedleniem uczuć i duszy malarza. Pokazuje jego zachwyt, obawy, rozczarowania i miłość a to wszystko zamknięte na płótnie. Nie wszyscy rozumieją sztukę, jaką jest malarstwo, ale za to raczej wszyscy są nim zaintrygowani i chcą je zrozumieć, choć trochę. Istnieją różne odmiany malarstwa, jedną z nich jest malarstwo współczesne.

Szokowanie na płótnie

Szokowanie, bo tym się właśnie kierują współczesnych czasów. Korzystanie z aspektów kulturowych i religijnych wstrząsa krytykami i bywalcami galerii. Szokuje, ale też intryguje, co sprawia, że obrazy współczesnych artystów stają się dziełami sztuki wartymi duże pieniądze. Wystawiane są w galeriach z dużą chęcią i choć często amatorzy sztuki malarskiej się nimi zachwycają to nie do końca je rozumieją.

Jak je zatem rozumieć?

Każdy rozumie sztukę na swój sposób i to zazwyczaj ludzie nadają danemu obrazowi sens i opis, którym później sugerują się inni, jest to proces nakręcający się poniekąd sam, ale czy naprawdę współczesne malarstwo nie ma nam tak naprawdę nic do przekazania? Otóż odpowiedzi jest wiele, ale pewne jest to, że ma szokować, zadziwiać i wzbudzać wszelkie mieszane uczucia. To wszystko powoduje, iż dany obraz staje się niepowtarzalny, zapada nam na długo w pamięć i jesteśmy zainteresowani jego kupnem. O to właśnie chodzi artystom malarzom, o unikalność swoich dzieł i wzbudzanie emocji. Głównym celem współczesności jest natomiast łamanie barier i przekraczanie granic i właśnie to widzimy we współczesnym malarstwie.
 

fot.artbylt.com

Warto zauważyć, iż współczesne malarstwo cieszy się coraz większą popularnością. Mimo tego, iż dla wielu jest wciąż niezrozumiałe, grono jego fanów systematycznie się powiększa. Może i ty dołączysz do nich?

Powiązane artykuły
Chemia i matematyka problemowymi przedmiotami?
Chemia i matematyka problemowymi przedmiotami?
Rok szkolny zaraz się skończy. A jeszcze niektórzy uczniowie nie wiedzą... (dalej...)
Fotograf robi zdjęcia kobietom z kompleksami
Fotograf robi zdjęcia kobietom z kompleksami
W dzisiejszym świecie kobiety posiadają znacznie więcej kompleksów niż... (dalej...)
Kazimierz Dolny - czyli zwiedzamy Polskę z Aven Travel
Kazimierz Dolny – czyli zwiedzamy Polskę z Aven Travel
Jedną z największych oaz artystów, zaraz po Krakowie i Gdańsku, jest... (dalej...)
Malarstwo olejne - najpiękniejsze i najtrwalsze dzieła
Malarstwo olejne – najpiękniejsze i najtrwalsze dzieła
Malarstwo olejne, charakteryzuje się tym, iż do jego tworzenia, wykorzystuje... (dalej...)
Dekoracje wnętrz dla najbardziej wymagających
Dekoracje wnętrz dla najbardziej wymagających
Nie trzeba być koneserem czy znawcą sztuki, aby stosować obrazy jako dekoracje... (dalej...)
Warto poczytać