Zielony System
ZielonySystem.plDom & OgródDekoracje wnętrz › Malarstwo olejne – najpiękniejsze i najtrwalsze dzieła

Malarstwo olejne – najpiękniejsze i najtrwalsze dzieła

, charakteryzuje się tym, iż do jego tworzenia, wykorzystuje się . olejne, kwiaty, abstrakcje, oraz akty, można malować na dowolnym tle (począwszy  od płótna, deski, sztywnego papieru czy odpowiedniego materiału kończąc).

Malowanie

Samą farbę nakłada się przy użyciu pędzli, szpachelki bądź bezpośrednio palcami. Wszystko zależy od woli oraz inwencji malarza. Jednak to obrazy malowane na płótnie, przy użyciu odpowiednich pędzli są najtrwalsze i tak dzięki temu, do dziś dnia możemy cieszyć nasze zmysły oglądając dzieła Leonarda da Vinci czy Rembrandta. Aby mógł przetrwać setki lat, bez kruszenia się farby, należy stosować się do zasady – każda kolejna nakładana warstwa farby, powinna być tłustsza od poprzedniej. Tylko wtedy, będziemy mieli pewność, iż za rok czy dwa, nasze obrazy nie będą wyglądały jak sprzed kilkudziesięciu lat.

O czym należy pamiętać!

Korzystając z farb olejnych cynkowych, należy pamiętać o ich szkodliwości na nasz organizm. Podobnie działają pigmenty, które zawierają ołów. Same farby, należy rozcieńczać odpowiednimi specyfikami, takimi jak: werniks, terpentyna czy olej lniany. Sam werniks, służy jeszcze do końcowego zabezpieczenia obrazu. Najwygodniejszym sposobem malowania, jest ustawienie bazy na której chcemy malować na sztaludze. Sztalugi trójnożne są odradzane, bowiem jedynie utrudniają pracę.

Najpopularniejsze obrazy stosowane jako dekoracje wnętrz to pejzaże olejne. Widok spokojnej łąki pełnej kwiatów, zachodzącego słońca, lasu poprawia nastrój w pomieszczeniach, nabierają charakteru. Kupimy je na http://artdecor24.pl/pejzaz w Internecie.

Powiązane artykuły
Wnętrza, które zapierają dech w piersiach
Wnętrza, które zapierają dech w piersiach
Wnętrza, w których przebywamy mają na nas ogromny wpływ. A tak dokładniej... (dalej...)
Malarstwo współczesne
Malarstwo współczesne
Malarstwo jak wszyscy wiemy jest zajęciem, którego nie każdy jest gotowy... (dalej...)
Warto poczytać