Zielony System
ZielonySystem.plRozrywka › Które miasto jest stolicą tańca?

Które miasto jest stolicą tańca?

Obserwując zmagania tancerzy-amatorów w telewizyjnych programach rozrywkowych, można odnieść wrażenie, że niektóre miasta mają szczególnie duży odsetek uzdolnionych osób. Od czego zależy popularność tańca w miastach takich jak Łódź czy Białystok?


Szeroki wybór, zróżnicowany poziom zaawansowania i profesjonalni instruktorzy – tym charakteryzują się dobre szkoły tańca. Gdzie jest ich najwięcej? Wbrew pozorom Warszawa nie jest stolicą tańca. Najwięcej szkół jest w Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu, a najwięcej finalistów show tanecznych pochodzi z…Białegostoku. W tych miastach odbywają się regularnie festiwale, konkursy i imprezy taneczne, na których swoich sił mogą spróbować młodzi tancerze. Zmagania taneczne i możliwość zdobycia prestiżowych tytułów i nagród motwuje do intensywnych przygotowań. W szkołach mamy do wyboru wiele stylów tanecznych. Jakie są szczególnie popularne? Przede wszystkim taniec nowoczesny, taniec towarzyski, hip hop czy salsa. Jednak większość szkół w ofercie posiada więcej kursów, być może takich, o których nigdy nie słyszeliśmy. A jak można zajęcia dostosować do swoich potrzeb? Otóż możemy wybrać czy chcemy korzystać z zajęć podstawowych czy raczej bardziej zaawansowanych – w zależności od tego, jakie mamy umiejętności. Poza tym szkoły oferują nam grupowe, ale często dostępne są również zajęcia indywidualne

Pozytywne wzorce

-Mój najlepszy przyjaciel trenuje , wyjeżdża na imprezy organizowane w całej Polsce, namówił mnie, żebym poszedł z nim raz na zajęcia i…chodzę na nie już od 3 lat – mówi Adam, młody tancerz z Łodzi. To najlepszy dowód na to, że taniec zaraża. I jest to bardzo pozytywny wirus.
 

Ważne, aby szkoła tańca w łodzi miała duży wybór zajęć i grafik dopasowany do naszych potrzeb.

Powiązane artykuły
Nowy egzamin państwowy zbliża się wielkimi krokami
Nowy egzamin państwowy zbliża się wielkimi krokami
Zdaniem licznego grona kierowców, jazda po polskich drogach jest niebezpieczna.... (dalej...)
Warto poczytać