Zielony System
ZielonySystem.plDom & OgródPoradnik domowy › Kiedy potrzebna jest opiekunka?

Kiedy potrzebna jest opiekunka?

Coraz popularniejsze jest korzystanie z pomocy opiekunek. I to w dwóch podstawowych wypadkach. Wielu rodziców zatrudnia opiekunkę do . Poza tym niekiedy potrzebna jest dla osoby w podeszłym wieku. Co obejmuje taka praca?

Opiekunka dla dziecka

Większość rodziców pracuje, a nie mają oni z kim zostawić dziecka. Czasem chodzi tylko o to, by takiego malucha odebrać ze szkoły i zająć się nim do powrotu rodziców. Opiekunka może więc zajmować się zarówno bardzo malutkimi dziećmi, jak i tymi starszymi.
jest bardzo wymagająca oraz odpowiedzialna. Trzeba umieć nawiązać kontakt z dzieckiem i się nim zająć. Przy maluchu należy być ostrożnym i delikatnym. Starsze dziecko potrzebuje więcej uwagi. Trzeba pomóc mu przy lekcjach, pobawić się z nim. To wymaga niekiedy ogromnej cierpliwości. Czasem opiekunka zajmuje się też przygotowaniem posiłków czy ma inne zadania. Rodzice zazwyczaj szukają kogoś z doświadczeniem oraz dobrą opinią. Najczęściej wybierają opiekunki polecone przez znajomych

opiekunka

Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma ograniczeniami. Często mają poważne problemy zdrowotne. W związku z tym potrzebna jest im codzienna pomoc. Opiekunka może pomóc w różnych czynnościach – zrobi zakupy, ugotuje, posprząta, ale dotrzyma też towarzystwa. W niektórych sytuacjach, osoby starsze wymagają opieki przez cały dzień. W tym wypadku liczy się doświadczenie opiekunki oraz odpowiednie kwalifikacje. Każdy chce zapewnić bliskiej osobie najlepszą pomoc. 

Poszukiwania pracy nie są łatwe. Zanim dobra praca dla opiekunki nam się trafi, trzeba przejrzeć wiele portali internetowych oraz ogłoszeń w gazetach.

Powiązane artykuły
Beck Imperial i skuteczna walka z brudem
Beck Imperial i skuteczna walka z brudem
Dom jest takim miejscem, w którym każdy powinien czuć się bezpiecznie.... (dalej...)
Szkolenia na wychowawców świetlic środowiskowych
Szkolenia na wychowawców świetlic środowiskowych
W Polsce powstaje coraz większa liczba świetlic środowiskowych, gdzie powinni... (dalej...)
Warto poczytać