Zielony System
ZielonySystem.plDom & OgródPoradnik domowy › Jak udekorować stół?

Jak udekorować stół?

Przygotowanie kolacji dla gości wymaga podjęcia różnych działań. W trakcie przygotowań umyka nam czasami pewna istotna kwestia – odpowiednie udekorowanie stołu. Warto zadbać o to, by ciekawie się on prezentował, bo wtedy milej będzie się również przy nim spędzało czas.

źródło: domowe-sposoby.pl

źródło: domowe-sposoby.pl

Na początku musimy wybrać odpowiedni . Istotny jest już sam rozmiar – nie może być za mały, ale nie może być też za duży, gdyż wtedy byłoby to niewygodne. musi przykrywać całą powierzchnię stołu oraz delikatnie wychodzić poza jego krańce. Warto też, by wykonany był z dobrego jakościowo materiału. I chodzi tu przede wszystkim o to, by łatwo usuwało się z niego wszelkie plamy, łatwo prało i prasowało. musi mieć również odpowiedni wygląd. I w tej kwestii wiele zależy do naszego gustu czy też wystroju wnętrza. A wybór mamy ogromny – jeżeli chodzi o kolorystykę czy wzory.

źródło: all4home.pl

źródło: all4home.pl

Warto również zainwestować w podkładki pod talerze, które niejako wyznaczają miejsce poszczególnym gościom. Powinny być na tyle duże, by zmieściły się na nich talerze oraz sztućce. Muszą być wykonane z odpowiedniego materiału – powinny być eleganckie i estetyczne. Poza tym powinny pasować do obrusu – można wybrać podkładki w tym samym kolorze lub takie, które będą z nim kontrastować.

źródło: lumex.pl

źródło: lumex.pl

Warto też na stole postawić papierowe , z których chętnie skorzystają nasi goście w trakcie jedzenia. powinny również pasować do całego wystroju stołu. Szczególnie ważne jest jednak, by były dobrej jakości. Poza tym można je też ciekawie wyeksponować, wybierając jakiś oryginalny serwetnik.

Powiązane artykuły
Warto poczytać