Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostki › Jak ozdobić chodnik?

Jak ozdobić chodnik?

Nieodłącznym elementem przestrzeni miejskiej są oczywiście chodniki. Po nich bezpiecznie i swobodnie mogą poruszać się piesi i dzięki nim docierają w różne zakątki miasta. Takie chodniki najczęściej wykonane są z szarych płyt chodnikowych, a tylko czasami z kolorowej kostki. Jednak na pewno nie można o nich powiedzieć, że są ozdobą miasta. Pełnią funkcję typowo praktyczną. Ponieważ jednak stanowią tak dużą powierzchnię w miastach, warto zastanowić się nad tym, jak można je udekorować zielenią i tym samym trochę zmienić ich charakter.

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Szare i surowe chodniki można przełamać dzięki odpowiednio dobranym roślinom. Sprawią, że chodniki staną się ładniejsze i radośniejsze, a zyska na tym również wygląd całego miasta. Idealnie na chodnikach sprawdzają się kolorowe . Można je ustawić wzdłuż krawężnika, w określonych odstępach od siebie. Nie tylko będą dekoracją chodnika. Mogą też służyć jako ciekawsza forma oddzielenia chodnika od jezdni – zamiast tradycyjnych barierek. Takie rozwiązanie pojawia się już w coraz większej ilości miast i zdecydowanie cieszy oko.

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ale to nie jedyne zalety takich wież kwiatowych. Te większe i wyższe wyciszą również ruch uliczny. Wtedy spacerowanie chodnikiem staje się jeszcze milsze. Poza tym pochłaniają toksyczne spaliny, dzięki czemu będąc na chodniku można cieszyć się świeższym powietrzem.

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Takie kaskady kwiatowe mogą przyjąć różne kształty i rozmiary dzięki odpowiednim konstrukcjom. Zatem nadawać się będą do chodników o różnej szerokości. Poza tym można w nich wykorzystać różne i tworzyć ciekawe kompozycje.

Powiązane artykuły
Zakładanie ogrodów – ciężka praca czy przyjemność
Zakładanie ogrodów – ciężka praca czy przyjemność
Ludzie mają bardzo przeróżne zainteresowania, dla wielu takie rzeczy jak... (dalej...)
Sposoby na piękny ogród
Sposoby na piękny ogród
Kiedy ktoś posiada własny dom, który jest budynkiem wolno stojącym, z... (dalej...)
Warto poczytać