Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostki › Jak informatyka może pomagać w łapaniu przestępców

Jak informatyka może pomagać w łapaniu przestępców

Komputeryzacja i informatyzacja wkracza na coraz to nowe obszary naszego życia. Wprowadzone mają być dowody elektroniczne, korzystamy z telefonów komórkowych także z internetem, karty płatnice i bankowość internetowa to dla wielu podstawa. Także instytucje państwowe wprowadzają informatyczne systemy ułatwiające załatwianie spraw jak np. e-Deklaracje czy internetowy spis powszechny. od lat korzysta z pomocy takich programów jak , czy .

Programy przeszukujące dyski przestępców

X-ways należy do najlepszych oprogramowań pozwalających analizować dyski komputerowe przestępców. Program ten odnajduje skasowane pliki i przywraca je do pierwotnego wyglądu. X-ways oferuje także możliwość analizy plików bez ingerencji w ich stan, pozwala z poziomu DOS-u przeglądać pliki omijając zabezpieczenia na dyskach.

Urządzenia mobilne

Innym programem niż X-ways przydatnym w kryminalistyce jest Paraben Corporation. to umożliwia analizę danych zawartych na palmtopach i telefonach komórkowych, także na kartach sim. Odzyskuje nawet skasowane kontakty i sms-y. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele dzięki takim programom specjaliści od kryminalistyki są w stanie powiedzieć o nas.

Procreativ to firma oferująca takie programy właśnie jak x-ways, Paraben Corporation, czy netForensics, także firmom prywatnym. Są one niezbędne jeśli chodzi o dbanie o bezpieczeństwo samej firmy.

Powiązane artykuły
Problem z językiem w nawigacji GPS
Problem z językiem w nawigacji GPS
Polacy bardzo często kupują samochody które sprowadzane są zza granicy... (dalej...)
Firma i bezpieczne dane - bezpieczeństwo informacji
Firma i bezpieczne dane – bezpieczeństwo informacji
Dbanie o bezpieczeństwo informacji w firmie ma ogromne znaczenie, jeżeli nie... (dalej...)
Warto poczytać