Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostki › „Fotograficzny atlas anatomii człowieka” nie tylko dla studentów medycyny

„Fotograficzny atlas anatomii człowieka” nie tylko dla studentów medycyny

Istnieje przekonanie, że młodzież uzdolniona artystycznie, która decyduje się na studia o takim charakterze nie posiada wiedzy – potrafią rysować, malować, ale tak naprawdę zostają wychowywani jako nieroby, które jedyną, co umieją naprawdę to picie wina na wernisażach.

ASP musi znać anatomię człowieka

Chociaż w każdej plotce jest ziarno prawdy, studenci ASP nie muszą decydować się na taki los. Stereotyp zwariowanego artysty z teczką w ręku i białym szaliku powiewającym na wietrze jest silny,ale powoli się zmienia. Aby artysta mógł znaleźć pracę, co nie jest łatwe – musi posiadać przede wszystkim wiedzę. Liczą się umiejętności, a te należy trenować. Aby wykonać poprawny rysunek potrzeba naprawdę wielu godzin praktyki oraz teorii, którą dostarcza „”. Takie są potrzebne nie tylko studentom medycyny – przyszli plastycy również muszą poznać ciało człowieka, by potem móc je prawidłowo odwzorować.

fotograficzny atlas anatomii człowieka

"" dla przyszłego artysty

Inną pozycją, którą warto sprezentować studentowi ASP (wszak sam nie ma pieniędzy) jest „ Anatomia człowieka podręcznik”, który powinien posiadać każdy szanujący się student szkoły artystycznej. Przyda się przy wykonywaniu szkiców. Aby realizować własne, samodzielne projekty najpierw należy pokornie ćwiczyć swoje umiejętności. Dla młodych ludzi to czas, w którym częściej odtwarzają niż realizują własne pomysły, jednak wykładowcy podkreślają – kto przejdzie ten etap, ten zyska wiele cierpliwości, potrzebnej podczas tworzenia.

Mogłoby się zdawać, że ksiażka taka jak "fotograficzny atlas anatomii człowieka" jest skierowana do studentów medycyny. Tymczasem jest to pożyteczna lektura również dla studentow ASP, którzy powinni znać anatomię człowieka by móc ją prawidłowo rysować.

Książka "anatomia człowieka podręcznik" z pewnością przyda się każdemu studentowi szkoły medycznej. To także dobry pomysł na prezent dla studena ASP, który również powinien znać anatomię człowieka. Wielu artystów o tym niestety zapomina...

Powiązane artykuły
Wybór tematu na pracę licencjacką
Wybór tematu na pracę licencjacką
Każdy student prędzej czy później stanie przed wyborem, który... (dalej...)
O tym jak działa prawidłowy masaż
O tym jak działa prawidłowy masaż
Rehabilitacja wydaje się kierunkiem, który jest szczególnie popularny... (dalej...)
Łódzkie biuro rachunkowe dobrym miejscem na praktyki?
Łódzkie biuro rachunkowe dobrym miejscem na praktyki?
Studenci kierunków powiązanych z rachunkowością i księgowością, a... (dalej...)
Warto poczytać