Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostki › Fala retro

Fala retro

Zjawisko jakim jest fala retro jest dosyć regularne. Słowo retro odnosi się do nowoczesnych produktów, które w jakiś sposób nawiązują do konkretnych lat oraz okresów. Dzięki temu możemy nadać naszym wnętrzom niebywale klimatyczną atmosferę.

Zjawisko retro można zauważyć na płaszczyźnie wielu branż. Jedną z nich jest na przykład kino i telewizja, gdzie fala retro jest regularnym zjawiskiem, które obecne było w latach siedemdziesiątych w Hollywood, kiedy powstawały filmy, których akcja rozgrywała się w latach dwudziestych i trzydziestych, a więc w okresie prohibicji. Inna branżą, którą aktualnie opanowała fala retro jest aranżacja wnętrz. Dotyczy to zarówno małych elementów dekoracyjnych, jak i całych zestawów meblowych. Prawie wszystkie modne dzisiaj są projektowe w stylu retro. Niektóre z nich odwołują się nawet do dziewiętnastego wieku i doskonale wkomponowują się w luksusowe na przykład ekskluzywnych restauracji. Inne nawiązują do lat sześćdziesiątych i świetnie sprawdzają się w designerskich pokojach gościnnych oraz sypialniach i kuchniach.
Oferta w dobrych sklepach z tapetami


Modne tapety możemy znaleźć, zarówno na licznych aukcjach internetowych, jak i w zwykłych sklepach z tapetami, w których nie brakuje produktów reprezentujących najnowocześniejsze trendy w tej dziedzinie. Wybierając się do sklepu z tapetami spotkamy się z szeroką ofertą, pozwalającą na dobór właściwych wzorów oraz odcieni, które idealnie podkreślą charakter wszystkich domowych pomieszczeń.

Powiązane artykuły
Warto poczytać