Zielony System
ZielonySystem.plUroda & Zdrowie › Eko kosmetyki, czyli jak dbać o urodę

Eko kosmetyki, czyli jak dbać o urodę

są w modzie. Ci, których stać na drogą pielęgnację, wolą sięgać po proste składniki, które dostępne są w każdej aptece lub domu. Nie posiadają one plastikowych opakować ani sztucznych składników. Ich produkcja ( czy też domowe wykonanie) są ekologiczne i tanie.

Soda na zdrowie

Z czego możemy skorzystać w domu? Gdy mamy wysypkę, wsypmy pół szklanki sody do wanny z wodą. Soda wpływa również kojąca na potówki, na które cierpią zwłaszcza maluchy. Gdy wymieszamy ją z oliwą – mamy gotowy peeling, który wygładzi w naturalny i bezpieczny sposób naszą skórę.
Latem, gdy cierpimy na zbytnia potliwość stóp – kąpiel w sodzie przyniesie ulgę i pomoże. Soda ma wiele zastosować, dla palaczy, którzy próbują pozbyć się nałogu – picie wody z sodą pomaga, a tym, których boli gardło – płukanka z sody przyniesie ukojenie. Inne pomysły na leczniczą kąpiel to dodawanie siemienia lnianego, który łagodzi podrażnienia skóry.

eko kosmetyki

Eko kosmetyki dla każdego

Inne eko kosmetyki, które możemy wykonać samodzielnie to na usta, które są spierzchnięte. Nałóżmy – jest pyszny i zdrowy, lecz przede wszystkim nawilża i goi. Zawsze można go zlizać… innym sposobem na ochronę jest wykonanie kremu na zimę. Nie można trzymać go za długo, jednak jest całkowicie bezpieczny. Masło shea, który kupuje się w grudkach i roztapia już gotowe i płynne, łączy się z olejem migdałowym, który nie tylko pachnie,ale i nadaje kremowi gładkości. Taki mogą stosować nawet alergicy i dzieci.

Czy eko kosmetyki są jedynie modne, czy faktycznie skuteczniejsze? Jedno jest pewne - można je wykonać samemu, co pozwala zaoszczedzić pieniądze i sztuczne substancje, których użycie możemy zredukować,

Powiązane artykuły
Warto poczytać