Zielony System
ZielonySystem.plDom & OgródDekoracje wnętrz › Drewniane meble nie tylko do pokojów

Drewniane meble nie tylko do pokojów

Chociaż wiele osób decyduje się na urządzanie mieszkania w stylu nowoczesnym, wykorzystując do tego takie materiały, jak szkło i tworzywa sztuczne, wciąż najbardziej popularnym wzorcem estetycznym jest tradycyjny wystrój mieszkania, w którym dominują meble wykonane z drewna. Drewno ma wiele właściwości estetycznych i funkcjonalnych, których tworzywa sztuczne nigdy nie zastąpią. Nawet podłogi wykonane z parkietu winylowego, mające w swoim zamierzeniu imitację drewna, nie będą wyglądać tak, jak drewno naturalne.

zużywają się szybciej?

W opinii wielu osób, której jednak nie potwierdzają fachowcy, nie wszędzie się da zastosować drewno. Osoby te wychodzą z założenia, że w takich pomieszczeniach, jak kuchnia, meble na zamówienie powinny być wykonane z materiałów sztucznych. Najlepiej winylowych, laminowanych, albo z dobrze zahartowanego szkła. Jeśli zaś się chce mieć w kuchni podłogę wyglądającą, jak drewniana, lepiej jest zainwestować w nawierzchnie imitujące drewno. To prawda, że meble kuchenne narażone są na brud, wilgoć i zniszczenie, jednak drewno to znosi.

meble kuchenne łódź

Drewniane ?

Nie do końca można się z tymi stwierdzeniami zgodzić. Dorze przygotowane kuchnie na wymiar wykonane z drewna, w niczym nie będą ustępować jakością i funkcjonalnością odpowiednikom z tworzyw sztucznych. Szczególnie lite blaty drewniane są, mimo dość wysokiej ceny, chętnie kupowane. Sprawdzą się również meble kuchenne na wymiar, w których dominuje drewniana sklejka, o ile tylko jest wykonana solidnie i dobrze zabezpieczona. A że drewno jest materiałem dużo bardziej estetycznym, niż PCV, czy nawet szkło, chyba nie trzeba nikogo przekonywać – stąd drewniane meble kuchenne wciąż są najpopularniejsze.

Dzisiejsze meble kuchenne łódź łączą w sobie trwałość i przyjemną dla oka estetykę. Kuchnia to miejsce, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne.

Powiązane artykuły
Jak wybrać meble do domu?
Jak wybrać meble do domu?
Problem z wyborem mebli do domu pojawia się przy różnych okazjach – nie tylko... (dalej...)
Jakie oświetlenie wybrać do kuchni?
Jakie oświetlenie wybrać do kuchni?
Bardzo ważnym elementem aranżacji kuchni jest oświetlenie. Dzięki niemu można... (dalej...)
Przyjemny salon w stylu loft
Przyjemny salon w stylu loft
Aranżacje w stylu industrialnym cieszą się sporym zainteresowaniem. Wnętrza inspirowane... (dalej...)
Sypialnia minimalistyczna i przytulna
Sypialnia minimalistyczna i przytulna
Ogromną popularnością w aranżacji wnętrz cieszy się minimalizm. Wnętrza urządzone... (dalej...)
Ciekawe triki w łazience na poddaszu
Ciekawe triki w łazience na poddaszu
Łazienka na poddaszu może stanowić bardzo wygodne, praktyczne i ciekawe wnętrze.... (dalej...)
 Jaki blat wybrać do kuchni?
Jaki blat wybrać do kuchni?
Niezwykle ważnym elementem wyposażenia kuchni jest blat kuchenny. To na nim będziemy... (dalej...)
Warto poczytać