Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostki › Dlaczego ezgorcyzm jest tematem tabu? Czy to coś złego?

Dlaczego ezgorcyzm jest tematem tabu? Czy to coś złego?

Gdy ludzie słyszą o egzorcyźmie wyczuwalny jest od nich strach i niechęć, czy na pewno tak właśnie powinniśmy odbierać tę ceremonię? Według wielu źródeł egzorcyzmem nazywamy obrzęd poświęcenia, który ma uwlonić nas, jakieś miejsce lub zwierze spod wpływu złych mocy. Z tej definicji wynika, że egzorcyzm nic złego nam nie zrobi, a wrecz przeciwnie, to samo dobro. Czego zatem się tak boimy? Mówi się, że ludzkość boi się tego czego nie rozumie – faktycznie racjonalne wyjaśnienie egzorcyzmu jest praktycznie nie możliwe, zupełnie tak samo jak religii, której nawet nie próbujemy tłumaczyć, bo to kwestia wiary. Są jednak jednostki ludzkie, które nie wierzą w tego typu obchody, dlaczego wierzymy w Boga, a tak negatywnie podchodzimy do egzorcyzmów? Należy się zastanowić czy aby nie boimy się sami o siebie, że podczas egzorcyzmu na nas dowiemy się, że byliśmy lub jeszcze jesteśmy pod wpływem złych mocy? Czy jest to jednak powód do obaw? Powinniśmy raczej cieszyć się, że Bóg dał nam ukojenie w postaci uchowania nas od złego.

Niekażdy wie, że jest również pewnego rodzaju egzorcyzmem!

Na czym polegają ?

Egzorcyzmy dzielimy na uroczyste i proste. Uroczysty wykonywany jest tylko przez biskupa lub kapłana na osobie uznanej za opętaną. Prosty to taki obrzęd, który może być prowadzony przez  każdego wiernego, który został ochrzczony. Najczęściej egzrocyzmy przyjmują formę modlitwy, ale również w obrzędzie tym korzysta się z różnego rodzaju elementów takich jak np. woda święcona czy krzyż. W Częstochowie co jakiś czas organizowane są msze egzorcystyczne, gdzie każdy może się pojawić i skorzystać z oczyszczenia. Warto wybrać się na wycieczkę do tego świętego miejsca, gdzie mnóstwo wspaniałych miejsc reprezentujących zjawiskową architekturę sakralną czeka na odwiedziny. Wiele firm posiada oferty wycieczki i zwiedzania Częstochowy, na przykład aven travel jest częstym organizatorem podróży do miejsca, gdzie dusza może odnaleźć spokój.

Odwiedzanie Częstochowy z aven travel czy nawet innym biurem podróży to nie tylko sposób na ochronę przed mocami z którymi walczą egzorcyści, ale także możliwość wyciszenia samego siebie i oddanie się kontemplacji.

Powiązane artykuły
Warto poczytać