Zielony System
ZielonySystem.plUroda & ZdrowieSylwetka › Dieta na cholesterol – chroń układ krwionośny

Dieta na cholesterol – chroń układ krwionośny

Diety można stosować z różnego powodu. Nie zawsze w grę wchodzi tylko i wyłącznie odchudzanie i uroda. Często najważniejsze jest człowieka. Dużo ludzi ma problem z cholesterolem. Jest to poważna sprawa, ponieważ w konsekwencji może prowadzi do jeszcze poważniejszych chorób i dolegliwości, a w dalszej konsekwencji zaniedbanie tej kwestii może doprowadzić nawet do śmierci człowieka. odkłada się w żyłach człowieka. Kiedy jest go za dużo zamyka światło tętnic, co sprawia, że krew nie ma jak płynąć i może stworzyć się zator, który jest dolegliwością naprawdę poważną. Ponadto od tego można także zachorować na miażdżycę, której leczenie wcale nie jest łatwe. Aby poprawić poziom cholesterolu powinno się stosować dietę, gdzie tłuszcze ogranicza się do minimum. Podstawą takiej diety powinny być warzywa oraz owoce. Można jeść takie warzywa i owoce jak: jabłka, grejpfruty, cytryny, truskawki, ogórki, paprykę czy też kapustę. Chodzi tutaj przede wszystkim o produkty świeże. Mogą to być na przykład surówki lub potrawy gotowane na parze.


Zły i dobry cholesterol


Cholesterol możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa to cholesterol zły, inaczej określany jako LDL. Druga grupa to cholesterol dobry, czyli HDL. W diecie należy ograniczyć zły cholesterol, a zwiększyć ilość tych dobrych tłuszczy.


Badania


Każdy powinien dbać o poziom cholesterolu. Można w tym kierunku robić kontrolne badania. Powinny być one obowiązkiem każdego człowieka przynajmniej raz do roku. Badania na poziom cholesterolu w organizmie pozwalają na wczesną interwencją lekarską a co za tym idzie zapobieganiu wielu groźnym chorobom.
 

Powiązane artykuły
Jak jeść, by schudnąć?
Jak jeść, by schudnąć?
Jest to pytanie, które zadaje sobie chyba większość kobiet, ale nie tylko kobiet.... (dalej...)
Orzechy – dlaczego warto jeść?
Orzechy – dlaczego warto jeść?
Orzechy są produktem o niezwykłych właściwościach. Z tego powodu powinny być... (dalej...)
Drugiej szansy może nie być
Drugiej szansy może nie być
Tak niewiele trzeba, aby doprowadzić swój organizm do słabej formy. Żyjemy... (dalej...)
Dieta dla cukrzyka - to nic trudnego!
Dieta dla cukrzyka – to nic trudnego!
Diet jest coraz więcej. Różnią się one od siebie znacznie. Podstawową... (dalej...)
Warto poczytać