Zielony System
ZielonySystem.plDom & OgródPoradnik domowy › Czy warto montować alarm w domu prywatnym?

Czy warto montować alarm w domu prywatnym?

montaż alarmów, złodzieje, włamanieProblem kradzieży jest zawsze aktualny. Nie ważne czy mieszkamy w wielkim bloku, gdzie sąsiedzi mieszkają drzwi w drzwi, czy w domku jednorodzinnym na obrzeżach miasta, złodzieje mogą nas odwiedzić. Jednak zdecydowanie częstszym celem są domki na uboczu.

Czy sam może być dobrą obroną na złodziei? Sam nie jest przecież dużym problemem, szczególnie jeśli decydujemy się na ten krok w trakcie wykańczania domu.

Dom obowiązkowo z alarmem!

Złodzieje najczęściej wybierają domki na uboczu przede wszystkim ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo świadków zdarzenia. Mogą bez przeszkód włamać się do domu, zebrać najcenniejsze przedmioty i odjechać niezauważonym. Kolejnym magnesem na złodziei w takich miejscach jest trend wyprowadzania się na przedmieścia osób bardziej zamożnych, co oznacza lepsze łupy dla złodzieja. Dlatego na przedmieściach Łodzi, Warszawy czy Poznania to wręcz obowiązek.

Czy sam alarm wystarczy

Sam alarm po uruchomieniu włącza syrenę, która informuje wszystkich w okolicy, że ktoś włamuje się do domów. Sąsiedzi w większości przypadków jednak nie reagują na takie sygnały, tym bardziej, że zdarzają się sytuacje, kiedy alarm włącza się z innych powodów niż złodzieje np. owady siadające na czujkach, zwierzęta przypadkowo zostawione w ich zasięgu – wszystko to powoduje uśpienie czujności ewentualnych świadków. Dlatego też wraz z montażem alarmów powinniśmy decydować się na – w tym wypadku ekipa ochroniarzy ma określony czas na pojawienie się w naszym domu od uruchomienia się alarmu.

Polecamy montaż alarmów łódź - Sat system. Forma ta montuje systemy alarmowe w firmach, a przede wszystkim w domach prywatnych na obrzeżach miasta Śodzi.

Powiązane artykuły
Alarmy sposobem na bezpieczny dom?
Alarmy sposobem na bezpieczny dom?
Wybierając pomiędzy domem jednorodzinnym a mieszkaniem zwykle skupiamy się na... (dalej...)
Warto poczytać