Zielony System
ZielonySystem.plRodzinaObyczaje › Czy nagość podnieca dziś meżczyzn?

Czy nagość podnieca dziś meżczyzn?

Czasy się zmieniają… to co dawniej uznawane było za wulgarne czy perwersyjne, dzisiaj jest traktowane jako norma. W przeszłości istniały „gazetki” dla panów, jednak zdjęcia czy rysunki kobiet często nie były tak odważne jak dzisiaj. Mężczyźni lubili oglądać panienki w sukienkach, które mogły podwinąć się na wietrze. Kawałek odsłoniętej nogi (i ta pończocha…) był dla nich nie lada atrakcją, podczas gdy dzisiaj niejeden nastolatek widział nagą kobietę na teledyskach muzycznych czy w filmach. To stała tendencja, że zarabia najwięcej ten, kto pokaże ciało.

Atlas anatomii człowieka Sobotta tom 1

Kiedyś zakazana…

Dawniej wzbudzał prawdziwe emocje. Chłopcy przeglądali go ukradkiem, a rumieńce na ich policzkach świadczyły  o tym, że widok nagiej kobiety był dla nich przygodą. Z pewnością po takiej lekturze mieli piękne sny… Dzisiaj to książka, którą można spokojnie ofiarować dziecku w podstawówce. Nagość jest niejako oswojona – chociaż plaże nudystów są izolowane, to jednak jest w tym pewna hipokryzja. Naturalny człowiek nad morzem jest obrazkiem zakazanym, lecz roznegliżowana kobieta na ulicy, której widać piersi i nagie pośladki może swobodnie demonstrować swoje wdzięki. Mężczyźni widzą na co dzień panie, które prowokują swoim ubiorem (lub też jego brakiem), dlatego też można sądzić, że bardziej od nagości podnieca ich …ubranie. Zmysłowa bielizna jest wabikiem, bo zasłania, podobnie jak zwiewne sukienki. Panie, które chcą kusić powinny się więc ubierać, a nie rozbierać.

Dawniej, chlopyc, którzy oglądali atlas anatomii człowieka sobotta tom 1 mieli wypieki na twarzy. Dziś widok nagiej kobiety nikogo nie szokuje - kultura jest roznegliżowana.

Powiązane artykuły
Warto poczytać