Zielony System
ZielonySystem.plPieniądzeKredyty › Co zrobić kiedy zabraknie pieniędzy?

Co zrobić kiedy zabraknie pieniędzy?

Bywa czasem tak, że w rodzinnym budżecie zabraknie funduszy. Co w takim wypadku zrobić? Najlepiej udać się po pożyczkę do banku. Szeroka oferta usług bankowych zachęca do korzystania z nich. reklamowane w mediach kuszą atrakcyjnymi warunkami, tak więc jeśli portfel świeci pustkami, można taki kredyt pobrać. Najprostszym wyjściem jest skorzystanie z pożyczki używając karty kredytowej. Karta kredytowa pozwoli zapełnić portfel jednak do kwoty jaką wyznaczył nam bank.

Szybka pożyczka z banku

Pożyczka pobrana poprzez kartę kredytową, ma wiele plusów ale też i minusów. Zaczym podejmie się decyzję o pobraniu tego typu kredytu warto o tych wszystkich aspektach wiedzieć. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, iż taki kredyt jest opłacalny jeśli spłacony jest stosunkowo szybko i opiewa na niewielką kwotę. W innym przypadku może wręcz zrujnować budżet domowy. Faktem przemawiającym za korzystanie z tego typu kredytów jest szybkie zasilenie funduszy domowych. Bez czekania na decyzję banku oraz zbędnych formalności.

Dlaczego tak dużo osób zaciąga tego typu kredyty?

Niewątpliwie pożyczka poprzez kartę kredytową jest najchętniej branym kredytem konsumenckim. W naszym kraju, niestety często zdarza się tak, że wysokie koszty utrzymania, znacznie przewyższają dochody i z tego też względu potrzebne jest dodatkowe zasilenie budżetu domowego. Sytuacja taka bardzo nasila się szczególnie w okresach przedświątecznych, kiedy to wydatki jeszcze bardziej wzrastają.

Inaczej ma się sprawa z firmami, gdzie zaciągnięci kredytu już nie będzie tak łatwe. Formalności często przewyższają potencjalne zyski z pieniędzy pozyskanych z kredytu.

Jeśli masz firmę to zamiast zastanawiać się nad kolejnym kredytem pomyśl o zmianie księgowej. Dobre biuro rachunkowe prowadzi tak księgowość, że miesięczne oszczędności mogą przewyższyć potencjalne korzyści z kredytu.

Powiązane artykuły
Warto poczytać