Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostki › Ciało w wentylatorze

Ciało w wentylatorze

W jednym z opuszczonych budynków przemysłowych w którym złomiarze nie zdołali wynieść jeszcze całego metalowego osprzętu znaleziono ciało które było mocno zmasakrowane przez które doprowadzały do budynku. Cała działka wraz z budynkiem została zamknięta przez policję która chyba potraktowała zgłoszenie chyba jako żart ponieważ przybyła na miejsce około dwóch godzin po tym jak osoba która znalazła resztki zwłok posiekane przez zadzwoniła ze zgłoszeniem. Aktualnie według rzecznika prasowego jednostki służb mundurowych prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Brak jest jakichkolwiek podejrzanych a tożsamość ofiary nie jest znana ponieważ działanie urządzenia chłodzącego oraz czas jaki ciało leżało w szybie skutecznie utrudnia ustalenie jakichkolwiek faktów. Niektórzy ryzykują stwierdzenie że były to mafijne porachunki.

Niebezpieczne wentylatory

Takich opuszczonych budynków jest w Polsce bardzo dużo. Przeważnie wejścia są zamurowane ale zawsze można znaleźć jakąś możliwość dostania się do środka. Duże wentylatory które wcześniej chłodziły pomieszczenia i oczyszczały powietrze wewnątrz teraz poruszane wiatrem wiejącym w kanałach mogą stać się niebezpiecznym miejscem zabaw dzieci. Na szczęście bardzo często metalowe elementy z których składa się system chłodzenia są jako pierwsze wymontowywane przez złomiarzy z opuszczonych budynków. Policja uważa że człowiek został tam wepchnięty jeszcze gdy wentylator był podłączony do prądu oznaką czego może być tragiczny stan ciała ofiary.

Właściwie wszystkie przemysłowe budynki są wyposażone w wielkie wentylatory które mogą nawet zabić jeżeli ktoś tam wpadnie. Ze wszystkich takich zamkniętych starych budynków powinny być one usuwane bo tragedia może wydażyć się zawsze.

Powiązane artykuły
Wentylatory zaczęły dymić?
Wentylatory zaczęły dymić?
W każdej firmie powinien znajdować się wentylator, który umożliwi pracownikom... (dalej...)
Nieodłączny element funkcjonalnej kuchni - okap
Nieodłączny element funkcjonalnej kuchni – okap
Nowoczesna kuchnia, nie może obejść się bez funkcjonalnego, a zarazem pasującego... (dalej...)
Warto poczytać