Zielony System
ZielonySystem.plRozrywkaPodróże i Sport › Atrakcje w Berlinie – Wyspa Muzeów

Atrakcje w Berlinie – Wyspa Muzeów

Berlin to niezwykłe miasto pod wieloma względami. Znajdziemy tam wiele miejsc o znaczeniu historycznym, liczne czy ciekawe obiekty architektoniczne. Interesującą kwestią jest to, że w środku tej metropolii leży wyspa. A na wyspie znajdują się muzea. I to naprawdę spora ilość muzeów. Z tego powodu wyspa została nazwana Wyspą Muzeów. Z pewnością wybierając się do Berlina należałoby odwiedzić to miejsce. Zwłaszcza, że nie jest to aż tak droga wycieczka.

Muzea na tej wyspie powstawały przez 100 lat. Pierwsze powstało w 1830 roku, a ostatnie w 1930. Od roku 1999 Wyspa należy do listy UNESCO.

źródło: okrazycswiat.pl

źródło: okrazycswiat.pl

W każdym z kilku muzeów możemy obejrzeć sztukę charakterystyczną dla innego okresu. Mamy na przykład najstarsze – Altes Museum. Ciekawy jest już sam obiekt, w którym mieści się . Prezentowane są w nim zabytki antyczne – możemy podziwiać sztukę grecką, rzymską oraz etruską.

źródło: okrazycswiat.pl

źródło: okrazycswiat.pl

Kolejne muzeum to Neuses Museum. Jest ono stosunkowo nowe, a największą atrakcją muzeum jest popiersie Nefretete, która była najsłynniejszą egipską faraonką. Muzeum to przedstawia sztukę Egiptu. Oprócz zabytków z tej metropolii możemy też zobaczyć wystawę poświęconą mitologii nordyckiej. Mamy też Starą Galerię Narodową, w której możemy obejrzeć dzieła słynnych romantyków oraz impresjonistów, jak Friedrich czy Monet. Jest to galeria, w której znajdują się ogromne zbiory – 1800 obrazów i 1500 rzeźb.

źródło: okrazycswiat.pl

źródło: okrazycswiat.pl

Na wyspie znajduje się również Bode Museum, które prezentuje sztukę bizantyjską i numizmatyczną oraz Muzeum Pergamońskie – najważniejsze zabytki to Ołtarz Pergamoński i Brama Isztar.

Powiązane artykuły
Jakie niebezpieczeństwa czekają nas w górach?
Jakie niebezpieczeństwa czekają nas w górach?
Ferie spędzone w górach to marzenie niejednej osoby. Jest to idealny wypoczynek... (dalej...)
Morskie Oko
Morskie Oko
Tatry to cel podróży wielu osób. To nie tylko najwyższe góry w Polsce, ale również... (dalej...)
Warto poczytać