Zielony System
ZielonySystem.plCiekawostki › Apteki – sklepy spełniające wiele standardów

Apteki – sklepy spełniające wiele standardów

Apteka to miejsce gdzie każdy może zakupić na receptę lub ogólnie dostępne. Dla odwiedzających Apteka nie różni się w dużym stopniu od zwykłego sklepu spożywczego z dużym wyborem produktów. Apteka musi jednak spełniać wiele standardów, aby mogła sprawnie funkcjonować.

Odpowiednia oraz wilgotność

Leki to substancje wymagające odpowiednich warunków do przechowywania. Najlepiej, jeśli jest możliwie najniższa, podobnie temperatura. Umożliwi to ograniczenie psucia się farmaceutyków. Idealne warunki wytwarza . Hurtownia leków nie korzysta jednak z klimatyzatorów, większe partie leków są zwykle przechowywane w specjalnych chłodniach.

Problem braku prądu

Przechowywanie szczepionek wymaga utrzymywania ich w bardzo niskiej temperaturze. Ogrzanie ich do temperatury pokojowej nawet na kilka godzin może skutkować zepsuciem ich. Dlatego też apteki muszą wyposażać się w agregaty prądotwórcze lub zapasowe, które umożliwią podtrzymywanie niskich temperatur. Zwykle stosuje się je jedynie do lodówek, klimatyzatory przestają działać.

Szukasz dobrej klimatyzacji? Odwiedź bestklim klimatyzacja hurtownia - firma ta oferuje wiele ciekawych promocji na klimatyzację, a także wentylację.

Powiązane artykuły
Warto poczytać